Найняти добровольців з інших країн буде дешевше, ніж фінансувати відлов на вулицях і утримання в армії невмотивованих рекрутів, каже боєць.
Військовий Володимир Бездітний розповів про проблеми з мотивацією в армії / колаж УНІАН, фото t.me_V_Zelenskiy_official, кадр з відео
Україні варто створити “найману” армію, зокрема вербуючи іноземців за великі гроші. Це вигідніше, аніж витрачати гроші на “бусифікацію” невмотивованих людей, від яких на фронті немає користі. Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив боєць 244 батальйону 112 окремої бригади Сил ТРО Володимир Бездітний.
Він зауважив, що серед тих, хто були “бусифіковані” до війська, більшість мають погану мотивацію до боротьби з агресором, а дехто толерантно ставиться до Росії.
“Ми наловили купу людей невмотивованих, одягнули на них форму, і тепер людина, яка вже у формі українського військовослужбовця, віщає те, що вона віщала”, – каже Бездітний.
Відео дня
Військовий визнає, що вмотивовані новобранці давно закінчилися – вони вже всі у війську, де дуже втомилися безперервно воювати понад 2 роки.
“То створімо найману армію, де люди будуть вмотивовані грошима, приберемо купу необґрунтованих мобілізаційних заходів немобілізаційних людей. До мене приходять десять людей, з яких може воювати один, а зарплату ми платимо всім десятьом. Тоді ми трохи зекономимо, наберемо якихось хлопців, не знаю, з Африки чи Європи, які готові воювати, умовно, за гроші. Не будемо просто брати тих людей, які не можуть воювати. Я думаю, по грошах, то на то і вийде”, – вважає Бездітний.
Читайте також:
Юрист розповів, скільки виплатять родині військового у різних випадках його загибелі
Як виглядає лист з повісткою: в “Укрпошті” розкрили деталі
“Готовий до смерті заздалегідь”: воїн “Янгрр” зізнався, чи вдається боротися з відчаєм на фронті
Військовий зауважив, що в армії є велика проблема із тим, як використати невмотивованих людей, яких наловили ТЦК.
“Ти намагаєшся знайти їм якусь роботу, дивишся: окей, копати можеш, – не можу копати, – і оце починається круговерть людей по підрозділах. Ти розумієш, що він тобі не потрібен, бо він не може виконувати завдання, які стоять перед підрозділом, і ти направляєш його в будь-який інший підрозділ, де теоретично він може виконувати свої… Він приходить туди, йому говорять: міни ставити можеш? – Ні. – Окей, у ПВО. – Його відправляють у ПВО, за весь цей час він отримує заробітну плату. Він приходить у ПВО, йому говорять: слухай, ти будеш ящики подавати з патронами, умовно. – Ящики з патронами? Та у мене рученьки болять. – І от він по колу ходить по підрозділах, ніде нічого не робить, але в підрозділі отримує заробітну плату, іноді навіть з премією”, – пояснив Бездітний
Мобілізація в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, в Україні суттєво зросли показники мобілізації. За словами міністра оборони Умерова, темпи набору людей у військо зросли втричі.
Також ми розповідали, що українські суди перевантажені скаргами на повістки, і юристи прогнозують, що далі буде гірше. Питання є не тільки до того, як працівники ТЦК оформляють повістки, а й до законності деяких процедур їх видачі взагалі.