Прикраса присвячена колишньому костелу святого Антонія, доля якого була непростою.
Ще на етапі зведення російська влада намагалася заборонити будівництво, але тодішньому власнику Рівного, князю Любомирському, вдалося відстояти костел.
Споруджений у стилі неоготики, костел вражав своєю красою. Червона цегла, гострі шпилі, мармурові вівтарі, дубові лави, багатобарвні розписи, кольорові вітражі на видовжених готичних вікнах й головна окраса – орган, який славився звуком на усю Європу. Але краса ця сьогодні зберіглася виключно у спогадах та на світлинах.
Дві світові війни костел пережив, діяв навіть під час нацистської окупації. Шпилі тягнулися вгору до неба, їх було видно з будь-якої точки міста… й ця краса дуже муляла радянській владі. У 1961 році костел закрили «на реставрацію». Відреставрували від душі, як вміли: здерли кольорові розписи, розбили яскраві вітражі, винесли реліквії, спаплюжили заховання князів Любомирських у крипті, збили хрести зі шпилів, а самі шпилі розібрали…
На щастя, від повної руйнації будівлю вберегли музиканти Рівного – приміщення мало фантастичну акустику. І от у 1986 році костел перетворився на Зал органної і камерної музики. Колишній костел опинився у люблячих руках, тож потроху його відновили. Тепер тут проводяться фантастичні концерти й екскурсії у минуле.
Колекцію «Чарівні міста» створила ювелірна майстриня Олена Маслова, і костел… переторився на каблучку, але не лише він.
– Ця історія однозначно заслуговувала на втілення в сріблі! Отож каблучку «Рівне. Органний зал» прикрашає саме він, костел з непростим минулим.- повідомили на офіційній сторінці ювелірного дому. – Збоку можна побачити срібні труби – не то частина старовинного органу, не то базальтові стовпи, унікальна пам’ятка природи, ще одна окраса Рівненщини. Знайшлося на каблучці місце й для відомого на увесь світ Тунелю Кохання, кількакілометрового зеленого коридору, по якому їде потяг. Ось таке воно, різнобарвне Рівне, що зустрічає відлунням органної музики, приголомшує чорним базальтом, кличе у романтичну подорож – і гарно зберігає свої таємниці.
Бренд Oringo продовжує працювати у Харкові та спеціалізується на виробництві авторських прикрас зі срібла. Нині колекція «Чарівні міста» налічує 18 обласних центрів: окрім Рівного вже є каблучки-символи міст Харкова, Одеси, Києва, Запоріжжя, Херсона, Львова, Донецька, Сум, Кропивницького, Дніпра, Полтави, Чернівців, Черкас, Миколаєва, Івано-Франківська, Хмельницького та Тернополя. Бренд планує випустити ще 7-обручок присвят.
Вага каблучки "Рівне. Органний зал" – 7.40 г , покриття: оксидування, метал: срібло 925, цЦіна: 1 775 грн